آموزش گلسازی با چرم ساده و راحت

پارچه های چرمی به دلیل انعطاف بالایی که در بافت دارند، گزینه مناسبی برای گل سازی هستند. برای ساخت گل با چرم فقط کافی است بدانید که از کجا باید شروع کنید و چرم ها را چگونه به شکل مورد نظر خود نزدیک بسازید. ما در این مطلب راهکارهایی ساده برای ساخت گل با چرم را معرفی می نماییم که امیدواریم برای شما عزیزان نیز مفید باشند.

آموزش راحت و آسان گلسازی با چرم

گلسازی با پلاستیک و فوم، ساخت گل با پارچه و چرم، گلسازی با مقوا، کاغذ و… از جمله بهترین ایده ها برای ساخت گل های زیبا با وسایل ساده می باشد. در مطالب قبلی مجله آرگا با نحوه ساخت گلهای متنوع آشنا شدید، حال قصد داریم نحوه گل سازی با چرم را ارائه دهم که مطمئنا این آموزش نیز می تواند برای همه شما عزیزان جذاب باشد.

برای شروع، ابتدا باید برای هر گل ۴ عدد از الگوی زیر با عرض ۵ سانتی متر و ۶ عدد با عرض ۶ سانتی متر از چرم برش دهید.

الگوی گلبرگ

در ادامه نیز ۴ عدد از  الگوی با عرض ۵ سانتی متر تهیه کنید.

الگوی گل

لبه گلبرگ ها را با حرارت ملایم شمع کمی انحنا دهید. از این روش برای فرم دهی به گلبرگ ها، در گلسازی با فوم و پارچه نیز استفاده می نماییم.

حرارت دادن لبه گلبرگ

طبیعی است با این حرارت دهی لبه گلبرگ خود را تا حد زیادی منعطف و به آن شکل خواهید داد.

گلبرگدر گلبرگ های بزرگتر باید لبه را بیشتر به پشت خم کنید.

گلبرگ حال از چرم با رنگ روشن، مستطیلی به عرض ۴ سانتی متر و طول ۸ سانتی متر برش دهید و ان را مطابق تصویر زیر تا نیمه برش بزنید. (حدود سه سانتی متر) سپس چرم را رول نمایید.

چرم

در این مرحله، گلبرگ ها را از کوچک به بزرگ بچینید و چسب آنها را فیکس نمایید.

گلسازی با چرم

در ادامه نوبت به گلبرگ های بزرگ و در نهایت نیز نوبت به گلبرگ های خیلی بزرگ می رسد. گلبرگ ها را در کنار یکدیگر قرار دهید و فرم اصلی گل را به وجود آورید.

گلسازی

 در مرحله پایانی مطابق با تصویر زیر، قسمت های اضافی پشت کار را ببندید تا گل آماده شده راحت و آسان بر روی کار نصب شود.

گل های چرمی

آموزش ساخت گل با چرم به پایان رسید، مشاهده نمودید که می توان به راحتی اقدام به ساخت گل با چرم نمود و از این طریق صاحب گل های زیبایی شد که می توانند نقش مثبتی در تزیینات ما داشته باشند. ضمن اینکه امیدواریم از این مطلب نهایت استفاده را برده باشید، از شما عزیزان دعوت می نماییم با کلیک بر روی گلسازی مجله آرگا از دیگر آموزش های مفید و کاربردی در این زمینه دیدن نموده و نهایت استفاده را از هر یک ببرید.

منبع : آرگا

منابع سایتآرگا _ نورین بلاگ _ روزانه _ پزشکان بدون مرز _دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا