آموزش ساخت کیسه غذا (دوخت یک کیسه پارچه ای ساده و کاربردی)

کیسه غذا یک وسیله کاربردی و مفید است که ایده های زیادی برای درست کردن آن وجود دارد، در این مطلب روش ساختن یک نمونه زیبا از آن را در اختیارتان قرار می دهیم که درست کردن آن نیاز به مهارت چندانی ندارد و می توانید بعد از یادگیری این مدل کیسه پارچه ای به راحتی آن را در منزل بسازید و استفاده کنید، از این رو با آموزش کیسه غذا در ادامه همراه ما شوید.

ساخت کیسه غذا به صورت مرحله به مرحله

استفاده از کیسه غذا پارچه ای به جای کیسه های پلاستیکی وسلیه مناسبی برای نگهداری و حمل غذا و خوراکی ها برای خود و فرزندانتان می باشد، از این رو در اینجا می خواهیم روش دوختن یک کیسه غذا به شکل زیبا و راحت آموزش دهیم که در ادامه می توانید یاد بگیرید، همچنین در صورت علاقمندی برای فراگیری دوخت پاپیون و دوخت نمگیر آشپزخانه می توانید بر روی لینک های مربوطه کلیک کنید.

کیسه پارچه ای برای خوراکی

وسایل مورد نیاز

  • پارچه در دو رنگ و طرح متفاوت
  • سوزن
  • نخ
  • سنجاق قفلی و سنجاق ساده
  • متر
  • قیچی
  • اتو
  • خط کش
  • چرخ خیاطی

ساخت کیسه غذای پارچه ای و زیبا

روش دوخت کیسه پارچه ای

از روی هر دو پارچه ای که انتخاب کرده اید، دو مستطیل در ابعاد ۹ × ۱۵ اینچ (هر اینچ تقریبا برابر با ۲.۵ سانتیمتر می باشد) برش بزنید، سپس الگو را بر روی پارچه پیاده کنید.

آموزش دوخت کیسه غذا

مراحل دوخت کیسه برای غذا

دوختن ساده کیسه غذا

دوخت کیسه غذا زیبا

اکنون پارچه ها را بر روی هم گذاشته و از قسمت رو، آنها را به یکدیگر سنجاق کنید، سپس از روی خطوط قرمز که مشخص شده است، پارچه ها را به هم بدوزید، یک قسمت از پارچه را ندوخته باقی بگذارید تا بعد از دوخت، پارچه را بتوانید به سمت رو برگردانید و بعد قسمت سوراخ را می توانید کوک زده و بدوزید و یا اینکه به همان شکل باقی بگذارید.

روش ساخت کیسه غذا

دوخت کیسه غذا

در مرحله بعدی ساخت کیسه غذا پارچه ای، با استفاده از یک مداد، خطی را از بالای سوراخ کوچک تا سر دیگر پارچه رسم کنید و به همین شکل خطی از قسمت پایین سوراخ تا طرف دیگر پارچه بکشید، این کار را بر روی هر دو طرف پارچه انجام دهید و سپس از روی این خط ها با چرخ خیاطی دوخت بزنید.

اکنون پارچه را از قسمت وسط تا کرده و دو نیمه آن را به وسیله سنجاق بر روی هم ثابت نگهدارید و با مداد خطی عمود بر دو خط بالایی رسم کنید به طوری که این دو خط از پایین دو خط موازی شروع شده باشند و تا پایین پارچه ادامه پیدا کنند، ضمن اینکه خطوط کشیده شده باید به اندازه ۰.۵ اینچ با قسمت لبه فاصله داشته باشند، سپس بعد از اینکه از روی خطوط پارچه را دوخت زدید، باید آن را به پشت برگردانید.

آموزش کیسه غذا پارچه ای

آموزش آسان کیسه غذا

پارچه ای را که به پشت برگردانده اید، گوشه های آن را بگیرید و مانند تصویر، به صورت خطی عمود و صاف دوخت بزنید و این کار را برای هر دو لبه تکرار کنید، حال مجددا کیسه را به رو برگردانید.

ساخت کیسه غذا +تصویر

مراحل ساخت کیسه غذا

ساختن کیسه غذا+عکس

روش ساختن کیسه غذا

در مرحله آخر، دو طناب به طول ۴۵ سانتی متر (۱۸ اینچ) را برش بزنید و یک سر یکی از طنابها را به یک سنجاق قفلی وصل کنید و سپس به کمک سنجاق قفلی سر طنابی که به آن وصل شده را از سوراخ کیسه پارچه ای عبور دهید و بعد به همین روش سر طناب دیگر را اما در جهت مخالف طناب قبلی از سوراخ پارچه عبور دهید.

ساخت زیبای کیسه غذا

ایده ساختن کیسه غذا

درست کردن کیسه غذا

سپس هر دو طناب را برای جلوگیری از ریش ریش شدن، گره بزنید و در آخر می توانید با کشیدن طناب ها، در کیسه پارچه ای را ببندید. همچنین در صورت تمایل می توانید با روش های مختلف و با سلیقه خود آن را تزئین کنید.

آموزش کیسه غذا

ساختن کیسه غذا

در پایان، امیدواریم آموزش ساخت مدل کیسه غذا پارچه ای که در اینجا آورده ایم، مورد توجهتان قرار گرفته باشد، در صورت تمایل برای خواندن مطالب بیشتر در بخش هنر در خانه می توانید با کلیک بر روی لینک آن از مطالب خواندنی این بخش دیدن کنید.

منبع : آرگا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا