آموزش اصولی زبان انگلیسی در خانه و به صورت آنلاین

زبان انگلیسی به عنوان یک زبان فراگیر در جهان مدت‌هاست که در جوامع مختلف پذیرفته شده است. فرقی نمی‌کند شما کجا زندگی کنید و یا حتی به چه زبانی صحبت می‌کنید. یادگیری یک زبان که در کشورهای مختلف آموزش داده می‌شود می‌تواند به شما کمک کند.

در ایران امروز این زبان علاوه بر شغل‌های مختلف حتی در زندگی روزمره نیز وارد شده است. برای این که بتوانید انگلیسی صحبت کنید شما نیاز خواهید داشت تا این زبان را یاد بگیرید. یکی از روش‌هایی که می‌تواند به یادگیری شما کمک کند آموزش آنلاین زبان انگلیسی است. قبل از نگارش این مقاله به صورت کامل در این زمینه تحقیق انجام داده شده است. به جرئت می‌توان گفت بهترین مرجع آموزش آنلاین سایت فرادرس است. این سایت علاوه بر آموزش زبان‌های مختلف، انواع آموزش‌های کاربردی دیگر را در دسترس عموم قرار داده است.

البته علاوه بر این که یک مرجع خوب برای یادگیری باید داشته باشید. شما نیاز به انگیزه و پشت کار خواهید داشت. انگیزه در این راه بسیار است، در ادامه به برخی مزیت های یادگیری این زبان خواهیم پرداخت. اما پشت کار به شما بستگی دارد.

چه چیزی در این مقاله می‌خوانیم؟

  • چگونه زبان انگلیسی فراگیر شده است؟
  • چرا به یادگیری زبان انگلیسی نیاز داریم؟
  • کسب درآمد از زبان انگلیسی
  • نتیجه‌گیری

چگونه زبان انگلیسی فراگیر شده است؟

برای درک این موضوع باید نگاهی به گذشته انداخت. زمانی امپراتوری بریتانیا با لشکر کشی به کشورهای مختلف و تسخیر این کشورها، در واقع صاحب آن‌ها می‌شد. به کشورهایی که به این شکل توسط یک قدرت خارجی کنترل می‌شدند، مستعمره گفته می‌شد. کشورهایی که تحت استعمار انگلیس بودند موظف به استفاده از زبان انگلیسی شدند.  امپراتوری بریتانیا در گذشته به 25 درصد جهان فرمانروایی می‌کرد. این عاملی برای فراگیری این زبان شده است.

اکنون از هر 5 نفر حداقل 1 نفر به انگلیسی صحبت می کند و یا تا حدودی متوجه این زبان می‌شود. ایران نیز در گذشته میزبان مردم انگلیس بوده است. انگلیسی‌ها در مناطق جنوبی کشور سکونت داشتند. بسیاری از افراد مسن این مناطق هنوز هم برخی از کلمات را به انگلیسی تلفظ می‌کنند.

آموزش اصولی زبان انگلیسی در خانه و به صورت آنلاین

چرا به یادگیری زبان انگلیسی نیاز داریم؟

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم این زبان در جهان بسیار فراگیر است. این فراگیری باعث می‌شود که فردی که به این زبان مسلط است بتواند با مردم همه کشورها ارتباط برقرار کند. یک ورزشکار را تصور کنید که با یک تیم خارجی قرارداد بسته است. این شخص اگر به هیچ زبانی مسلط نباشد نمی‌تواند ارتباط خوبی برقرار کند و به مشکل بر می‌خورد. البته منظور این نیست که شما باید زبان آن کشور را حتما بلد باشید. کافی است زبان انگلیسی بدانید تا کارتان راحت شود.

البته یادگیری زبان سایر کشورها نیز لذت خود را دارد. شاید بخواهید به کشوری سفر کنید و برای همیشه آنجا بمانید. در این صورت اگر زبان رسمی آن کشور انگلیسی نیست می‌توانید به یادگیری زبان محلی بپردازید. در این صورت می توانید سری به آموزش زبان‌های خارجه فرادرس بزنید. انواع زبان‌های مختلف در این سایت آموزش داده می‌شود.

_ پیدا کردن دوست جدید

امروزه روابط علاوه بر دنیای واقعی در فضای مجازی نیز پدیدار شده است. افراد مختلفی از طریق این فضا با یکدیگر آشنا می‌شوند. البته برای کسی که فقط زبان مادری‌اش را بلد است این فضا محدود است. اما کسی که به این زبان مسلط باشد محدودیتی در این محیط ندارد.

شما خواهید توانست با هرکسی در هر کشوری صحبت کنید، دوست شوید و از چگونگی زندگی در کشوتان بگویید. همچنین جویای نحوه گذران زندگی در محیط زندگی‌‌اش اطلاعات کسب کنید.

_ شغل بهتری پیدا کنید

فضای شغل‌های امروزی به سمتی در حرکت هستند که نیاز به این زبان بسیار احساس می‌شود. بنابراین برخی از کارفرما‌ها بندی به عنوان تسلط به زبان انگلیسی به فرم‌های استخدامشان افزوده‌اند. اگر بخواهید شغل خوبی پیدا کنید با دانستن این زبان فرصت‌های بیشتری خواهید داشت.

علاوه بر این برای پیدا کردن شغل می‌توانید به کشور های دیگر نیز فکر کنید. بدیهی است کسی که به یک زبان بین‌المللی آشنایی ندارد نمی‌تواند در یک کشور خارجی کار کند.

_ سرگرمی، فیلم و سریال و زبان انگلیسی

با پیشرفت تکنولوژی سرگرمی‌های دیجیتال و تولید فیلم و سریال گسترش بی سابقه‌ای داشته است. برای دیدن فیلم‌های خارجی، و سریال‌ها به راحتی مستقل شوید! شاید فیلم یا سریال مورد علاقه شما هرگز به فارسی ترجمه نشود!

البته بازی‌های کامپیوتری نیز همواره به زبان انگلیسی منتشر می‌شوند. اینستاگرام، توییتر و … هم دارای فضای فارسی هستند و هم انگلیسی هستند که دانستن این زبان برای درک بهتر می تواند به شما کمک کند.

_ تحصیل و علم آموزی

امروزه دانشگاه‌های کشور عزیزمان پیشرفت‌های خوبی کرده‌اند. اما همچنان برترین دانشگاه‌های جهان خارجی هستند. برای راه‌یابی به این دانشگا‌ه‌ها به تسلط به این زبان نیاز خواهید داشت.

علاوه بر تحصیل مقالات علمی برتر نیز بیشتر به زبان انگلیسی هستند. اگر بخواهید علم خود را به‌روز کنید و از آنها استفاده کنید به یادگیری زبان انگلیسی نیاز خواهید داشت.

آموزش اصولی زبان انگلیسی در خانه و به صورت آنلاین

کسب درآمد از زبان انگلیسی

هر چیزی که ما یاد می‌گیریم، می‌تواند برای کسب درآمد به ما کمک کند. مسلما توانایی خواندن، نوشتن و صحبت کردن به یک زبان به جز زبان مادری می‌تواند به ما در اشتغال کمک کند.

قبلا در رابطه با استخدام و مزایای یادگیری این زبان برای استخدام شدن صحبت کردیم. البته این شغل‌ها به صورت تخصصی به زبان انگلیسی مرتبط نیستند. اما می‌خواهیم چند راه درآمد برای کسی که به این زبان مسلط است را معرفی کنیم.

_ پیوستن به یک گروه دوبلاژ

یک گروه دوبلاژ فیلم از افراد مختلفی تشکیل شده است. مدیر دوبلاژ، گویندگان، صدابردار، مترجم و … یک گروه دوبلاژ را تشکیل می‌دهند. شما می‌توانید به عنوان یک مترجم به چنین گروهی بپیوندید. معمولا مترجمین در یک گروه دوبلاژ نقشی کلیدی ایفا می‌کنند. حتی اگر شما در چنین گروهی فعالیت می‌کنید، می‌توانید با یادگیری یک زبان خارجی جایگاه خود را تثبیت کنید.

_ ترجمه و انتشار مقالات علمی

شما می‌توانید با ترجمه و انتشار مقالات علمی که به صورت انگلیسی نوشته شده‌اند کسب درآمد کنید. با این کار علاوه بر کسب درآمد به افزایش سطح آگاهی مردم جامعه نیز کمک می‌کنید.

_ راهنمای تور گردشگران شوید

مراکز مختلفی برای راهنمایی گردشگران خارجی در ایران وجود دارد. این مراکز معمولا افرادی که به زبان های خارجی مسلط هستند به عنوان راهنما استخدام می‌کنند. این کار علاوه بر کسب درآمد می‌تواند برای شما یک سرگرمی خوب باشد. البته در این شغل با افراد سایر کشورها نیز آشنا می‌شوید، و این یک تنوع خوب در زندگی است.

_ خودتان به دیگران آموزش دهید

در گذشته آموزش دادن کار سختی بود چرا که به کلاس و مکان فیزیکی نیاز داشت. اما امروزه آموزش‌های آنلاین رواج پیدا کرده‌اند. بعد از تسلط کامل می توانید ویدیو آموزش آنلاین بسازید و در فرادرس به فروش برسانید.

نتیجه گیری:

مزایای یادگیری زبان انگلیسی بسیار زیاد است. ما در این مقاله سعی کردیم تنها بخشی از این موارد را بیان کنیم. اگر بخواهیم تمام مزایای یادگیری این زبان را بیان کنیم به نگارش چندین مقاله دیگر نیز نیاز خواهیم داشت. همانطور که در ابتدای مقاله نیز اشاره شد یادگیری آنلاین این روزها بسیار رواج پیدا کرده است. اگر قصد دارید به این زبان مسلط شوید می‌توانید از آموزش‌های آنلاین فرادرس استفاده کنید. این سایت یکی از با سابقه‌ترین و معتبرترین مراجع آموزش آنلاین در کشور است.

منابع سایتآرگا _ نورین بلاگ _ روزانه _ پزشکان بدون مرز _دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا