اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

آشنایی با كاندوم هاي مردانه و زنانه

كاندوم هاي مردانه و زنانه

كاندوم به عنوان يك وسيله پيشگيري از بارداري راه عبور عفونت ها را در زمان نزديكي جنسي مسدود مي كند همچنين جزء يكي از روشهاي جلوگيري از بارداري است كه مانع از عبور اسپرم ها به رحم مي شود.

كاندومها چيستند؟

استفاده از كاندوم يكي از روشهاي مسدود كننده است، كه مانع از رسيدن اسپرم به رحم مي شود.

كاندوم ها در دو نوع مردانه و زنانه وجود دارند كه از جنس لاستيك خام يا تركيب چند پلاستيك ساخته شده اند.

چقدر قابل اطمينان است؟

درصد تأثيرپذيري كاندوم بستگي به چگونگي دقت در استفاده از آن دارد. كاندوم هاي مردانه اگر براساس راهنما و دستورالعمل آن استفاده شود تا 98% مؤثر هستند. اين بدين معني است كه از هر 100 نفري كه از اين روش استفاده مي كنند، احتمال حاملگي در بين 2 زن در سال وجود دارد.

كاندومهاي زنانه تا 95% مؤثرند. اين بدين معناست كه در بين 100 زن استفاده كننده از اين روش در سال، احتمال حاملگي در 5 زن وجود دارد.

از كاندومهاي مردانه چگونه استفاده شود؟

كاندومهاي مردانه براي مردان بالغ كه شق شدگي پنيس (آلت مردي) دارند، مناسب است. بايستي قبل از هر گونه نزديكي از كاندوم استفاده شود. بايستي از هر كاندوم فقط يك بار استفاده شود، آن هم قبل از شل شدگي پنيس. از نگه داشتن محكم كاندوم بر روي پنيس به منظور اجتناب از پخش شدن اسپرم جداً خودداري شود. كاندومي كه يكبار استفاده شده به طور بهداشتي و به دقت دفع شود.

از كاندومهاي زنانه چگونه استفاده شود؟

كاندومهاي زنانه داخل واژينال (مهبل) قرار مي گيرد و اين آستر زماني كه در محل خود است بطور آزاد و شل مي باشد. انتهاي مسدود كاندوم در بالاي واژينال جاي مي گيرد. در انتهاي باز آن حلقه بيروني درست در خارج از واژينال قرار مي گيرد. بعد از نزديكي كاندوم را با پيچاندن حلقه بيروني، خارج كنيد تا اسپرم داخل كاندوم بماند و سپس آن را به سمت خود بكشيد. كاندوم يكبار مصرف بايد به طور بهداشتي دفع شود.

فوايد استفاده از كاندوم:

خيلي مؤثر است.
(كاندومهاي مردانه) به راحتي در دسترس است.
تنها زماني كه نزديكي داريد از كاندوم استفاده مي كنيد.
از عفونت هايي كه از طريق جنسي منتقل مي شود مثل ايدز، جلوگيري مي كند.
كاندومهاي مردانه در انواع مختلف شكل و سايزند.
كاندومهاي زنانه در هر زمان قبل از نزديكي مي تواند گذاشته شود.
اشكالات استفاده از كاندوم:

مي تواند در سكس وقفه ايجاد كند.
كاندومهاي مردانه اگر نادرست استفاده شود ممكن است لغزنده شود يا شكاف بردارد.
در موقع استفاده از كاندوم زنانه بايستي از ورود آلت به داخل كاندوم مطمئن شد و مواظب باشيد آلت مردانه پايين و اطراف كاندوم و يا در واژينال فرو نرود.
برخي مردم به مواد شيميايي لاستيك كاندوم حساسيت دارند، اگر چه اين مشكل معمول و شايع نيست.
همزمان با استفاده از كاندوم نبايستي از روغنهاي بدن يا لوسيون ها يا مواد چرب كاهنده اصطحكاك استفاده كرد.
چند نكته ديگر:

بيشتر مردم مي توانند از انواع كاندوم استفاده كنند. اگر به كاندوم هاي لاتكس حساسيت داريد مي توانيد از انواع پليمري با هر پلاستيك چرب استفاده كنيد.
انواعي از كاندومها به تازگي طراحي شده اند و فقط براي سرگرمي و شوخي است و نبايستي براي جلوگيري از بارداري يا جلوگيري از انتقال بيماريهاي جنسي استفاده كرد. قبل از مصرف روي جعبه را مطالعه كنيد.
از چه جاهايي مي توان كاندوم تهيه كرد؟

در مراكز بهداشت رايگان هستند.
كاندومهاي مردانه رايگانند و به آساني در كلينيك هاي جلوگيري از بارداري، كلينيك هاي سلامت جنسي، كلينيك هاي دارويي و تناسلي در دسترسند و يا مي توانيد كاندومها را از داروخانه خريداري كنيد.
كاندومهاي زنانه در برخي كلينيك هاي سلامت جنسي و برخي كلينيك هاي جلوگيري از بارداري موجود است و يا از برخي داروخانه ها مي توان خريداري كرد

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *