آشنایی با انواع روش های ارتودنسی دندان

ارتودنسی یکی از مهم ترین کارهایی می باشد که شما می توانید برای درمان ناهنجاری های دندان های خود از آن استفاده کنید. در واقع این روش درمانی از قدیم تا کنون مورد توجه افراد بسیار زیادی بوده است با این حال تغییراتی در روش های انجامش وجود دارد. در ادامه قرار است شما را با انواع روش های ارتودنسی در ایران آشنا نماییم.

شکل های متفاوت ارتودنسی

انواع روش های ارتودنسی در ایران

ارتودنسی به شما کمک می کند تا بتوانید به مرور زمان ناهنجاری هایی که در بخش لثه و دندان ها وجود دارد را از بین برده و در نهایت زیبایی خود را دو چندان نمایید. برای این که بخواهید زیبا تر به نظر برسید و لبخندی زیبا داشته باشید به شما توصیه می کنیم تا ارتودنسی را از یاد نبرید و حتما برای زیبا تر شدن لبخند خود ار یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

اصول کارگزاری ارتودنسی بسیار مهم می باشد و بسیاری از افراد تازه کار این اصول را نیاموخته اند و ممکن است به دندان هایتان آسیب هایی وارد نمایند که جبران ناپذیر می باشد. اگر می خواهید ارتودنسی انجام دهید باید اطلاعاتی در مورد انواع آن داشته باشید و با روش های آن آشنا باشید و در ادامه آن ها را برای شما بررسی خواهیم کرد.

ارتودنسی ثابت

یکی از شیوه هایی که تاثیر بسیار زیادی بر درمان کج شدن دندان ها دارد ارتودنسی ثابت می باشد. در واقع این نوع ارتودنسی تا زمانی که درمان تمام نشود شما نمی توانید براکت ها را از دندان هایتان بردارید و باید درد و مشکلات آن را تحمل نمایید. باید بدانید که شما در هر سن و سالی که هستید می توانید به راحتی و بدون ایجاد هیچ مشکلی این نافرمی ها را با ارتودنسی درمان نمایید و نیازی به نگرانی در مورد سن دقیق این کار اصلا وجود ندارد. مدت زمان اصلی این ارتودنسی ها بین یک الی سه سال می باشد و همه این زمان ها بستگی به روند بهبودی فرم دندان هایتان دارد.

ارتودنسی دندان با تکنیک های متفاوت

ارتودنسی متحرک

در این روش همانطور که از نامش پیدا می باشد ارتودنسی ثابت نمی باشد و شما می توانید بعد از این که براکت ها در دندان ها نصب شدند آن ها را از دهان خود خارج نمایید. در این روش براکت ها به دندان های شما متصل نمی شوند و این روش دارای راحتی بسیار زیادی می باشد و افراد این روش ها را ترجیح می دهند. البته یادتان باشد که انتخاب روش های ارتودنسی با پزشک می باشد و با توجه به شرایط ناهنجاری ها صورت می گیرد. استفاده از این روش ارتودنسی دارای مزایایی بسیاری می باشد و شما می توانید برای تمیز کردن دندان ها آن ها را از دهان خود خارج نمایید و همچنین راحتی بیشتری با آن خواهید داشت.

ارتودنسی های نامرئی

بسیاری از افراد از این که دیگران دندان های آن ها را با ارتودنسی ببینند ناراحت می شوند و یا خجالت می کشند از این رو نیاز است تا از این روش ارتودنسی استفاده کنند. البته این ارتودنسی جنبه زیبایی نیز دارد و می تواند تا حدودی با نشان ندادن براکت های روی دندان از جنبه خجالتی بودن این کار بکاهد. هرچند که اهمیت دادن به زیبایی و سلامتی بدن و صورت هیچ ربطی به سن و سال ندارد. این روش با سه تکنیک جدا انجام می گیرد و در ادامه آن ها را بررسی کرده و اطلاعاتی مختصر در موردشان به شما خواهیم داد.

انواع سیم کشی دندان

ارتودنسی لینگوال

این نوع ارتودنسی جزئی از ارتودنسی های نامرئی به شمار می رود و براکت ها در پشت دندان های شما قرار می گیرند از این رو دیگر نیازی به نگرانی در این مورد وجود ندارد که دیگران این براکت ها را در دهان شما ببینند.

لاک های شفاف

در این روش از ارتودنسی نامرئی برای شما از یک روکش نامرئی استفاده می شود و براکت ها را غیر قابل دیدن می نماید. در واقع این روکش ها شیشه ای بوده و بسیار نازک می باشند.

براکت های همرنگ دندان

از دیگر روش هایی که در این مورد از ارتودنسی از آن استفاده می شود استفاده از براکت هایی رنگ دندان می باشد و چندان قابل مشاهده نمی باشد و با دقت های بسیار زیاد می توانید آن ها را مشاهده نمایید.

استفاده از ارتودنسی برای درمان مشکلات دندان

استفاده از این روش ها برای مرتب کردن دندان ها ساده نمی باشد و ممکن است مشکلاتی را نیز برای شما به همراه داشته باشد. در ادامه می توانید اطلاعاتی در مورد عوارض ارتودنسی و مراحل سیم کشی دندان آشنا شده و اطلاعات خود را بالا تر ببرید و برای این کار کافی است تا از لینک های داده شده در این زمینه کمک بگیرید.

منبع : آرگا

برچسب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا