آزمونهای کتبی بیست و یکمین دوره دانشنامه فوق‌تخصصی، پنجاه و چهارمین دوره دانشنامه تخصصی و بیست و ششمین دوره گواهینامه تخصصی اول شهریور ماه به صورت متمرکز در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می شود.

آزمونهای کتبی بیست و یکمین دوره دانشنامه فوق‌تخصصی، پنجاه و چهارمین دوره دانشنامه تخصصی و بیست و ششمین دوره گواهینامه تخصصی اول شهریور ماه به صورت متمرکز در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، کارت ورود به جلسه این آزمونها طی روزهای 30 و 31 مرداد ماه در محل برگزاری آزمون توزیع می‌شود.

نتایج آزمون کتبی دانشنامه فوق‌تخصصی دوم شهریور اعلام و آزمون شفاهی دانشنامه فوق تخصصی به صورت آسکی در روزهای سوم تا پنجم شهریور ماه در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می شود.

مرحله شفاهی آزمون دانشنامه تخصصی از چهارم تا پنجم شهریور ماه انجام و نتایج آزمون کتبی گواهینامه و دانشنامه تخصصی سوم شهریور ماه و نتایج نهایی آزمون دانشنامه تخصصی ششم همین ماه اعلام می شود.

لازم به ذکر است، مردودین سه بار آزمون کتبی نهایی فوق تخصصی پس از یکسال تمدید دوره بدون دریافت کمک هزینه تحصیلی مجاز به شرکت مجدد در آزمون کتبی هستند و اعتبار قبولی آزمون نهایی کتبی فوق تخصصی 5 سال می باشد.

در صورت عدم شرکت و یا عدم موفقیت در آزمون شفاهی در مدت مذکور، متقاضیان موظف به شرکت مجدد در آزمون نهایی کتبی هستند.

همچنین دستیارانی که در بیست و ششمین دوره آزمون گواهینامه تخصصی موفق به کسب حداقل 60 درصد نمره ارزیابی درون دانشگاهی و حداقل نمره قبولی در آزمون گواهینامه تخصصی شوند مجاز به شرکت در آزمون دانشنامه تخصصی هستند.

دستیارانی که در آزمون گواهینامه تخصصی سه بار مردود شوند، بدون اینکه در آزمون ارتقا مردود شده باشند، از سیستم آموزش تخصصی بالینی پزشکی خارج می شوند، همچنین دستیارانی که در دوران دستیاری به جز مرحله گواهینامه تخصصی، دوبار مردود شوند، حداکثر می‌توانند در دو دوره متوالی و بدون وقفه تحصیلی در آزمون گواهینامه تخصصی شرکت کنند.

گفتنی است، دانشگاه موظف است لیست واجدین شرایط جهت آزمون گواهینامه و دانشنامه تخصصی را در یک نوبت به دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی ارائه کند و لیست ارسالی غیرقابل تغییر است.

داوطلبان می‌توانند برای اطلاعات بیشتر به سایت معاونت دانشجویی وزارت بهداشت ،  دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی مراجعه کنند

منابع سایتآرگا _ نورین بلاگ _ روزانه _ پزشکان بدون مرز _دانشنامه اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا