آبشار ورزان تالش و طبیعت شگفت انگیز این بهشت گمشده گیلان

یکی از آبشارهای بسیار دیدنی و زیبا در ایران آبشار ورزان بوده است. این آبشار در استان گیلان واقع شده و جذابیت های گردشگری زیادی برای علاقمندان دارد. برای بازدید از این آبشار مرتفع باید به نواحی زیبای تالش سفر کنید. شما علاقمندان در ادامه این بخش با دیدنی های آبشار ورزان تالش بیشتر آشنا می شوید.

ارتفاعات آبشار ورزان

معرفی آبشار ورزان تالش

همانطور که می دانید، گیلان یکی از نواحی پر جاذبه و زیبای کشورمان است. این خطه از کشورمان جذابیت های گردشگری زیادی داشته و شما می توانید در این بخش با یکی از آبشارهای زیبا و دیدنی آن آشنا شوید. محل دقیق قرارگیری این آبشار وسیع در روستای ورزان می باشد. این آبشار از مکان های دیدنی تالش محسوب می شود.

آبشار ورزان

بهشت تالشی:

تالش خطه ای سرسبز و پر جاذبه در استان گیلان است. تالش منطقه ای ییلاقی با جاذبه های دیدنی بی شمار است که با برخورداری از زیباترین چشم اندازها مورد توجه گردشگران می باشد. این منطقه کوهستانی آب و هوایی معتدل و بسیار خنک دارد. طبیعت بکر و بی نظیری که در این ناحیه شاهد زیبایی های آن هستید، می تواند توجه شما را جلب کند. این ناحیه بسیار آرامش بخش بوده و محیطی مناسب دارد.

شما برای ثبت لحظاتی خاطره انگیز می توانید به این بهشت گمشده سفری کنید. این آبشار تا تالش ۳۶ کیلومتر فاصله دارد و از نواحی اطراف به دریاچه نئور که یکی از دریاچه های دیدنی است، نزدیک بوده به همین دلیل شما امکان بازدید از جاذبه های متنوعی از اطراف را دارید.

آبشار زیبای ورزان

ویژگی های آبشار:

آبشار ورزان تالش از شگفتی های فوق العاده ای برای گردشگران برخوردار بوده است، این آبشار تنوع جاذبه دارد و دارای دشت ها و مراتع بسیار سرسبزی است. آب جاری شده از این آبشار مرتفع شگفتی آفرین بوده و چشم اندازهای جذابی دارد. صخره های طبیعی که اطراف این آبشار را گرفته اند، با سرازیر شدن آبشار دیدنی تر هستند. در مسیر رودخانه این آبشار نیز شما امکان بازدید از جاذبه های دیگری را دارید.

 

یکی از شاخه های اصلی رودخانه در این آبشار لیسار بوده که به خودی خود دارای زیبایی است. سرچشمه آب های این آبشار از چشمه های بالا دستی بوده و ییلاقی و زیبا می باشد. این آبشار در فصل بهار نیز یکی از پر آب ترین آبشارها بوده است. ارتفاع این آبشار به ۱۰۰ متر نیز می رسد. در روستاهای اطراف این آبشار نیز می توانید از چشم اندازهای آن دیدن کنید.

آبشارهای ورزان

روستای ورزان:

این روستا نیز شگفتی های خود را داشته و  دارای ۵۰ خانوار است. اکثر مردمان این روستا به دامداری و کشاورزی مشغول هستند. شرایط آب و هوایی این روستا نیز بسیار مناسب بوده و یکی از مکان های دیدنی استان گیلان است.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا