آبشار مرادیه وان ترکیه با طبیعت شگفت انگیز

شهر وان ترکیه یکی از شهرهای توریستی مهمی است که از جذابیت های زیادی برخوردار بوده و می توانید در این بخش با یکی از مهم ترین دیدنی های آن آشنا شوید. آبشار مرادیه که یکی از معروف ترین آبشارهای این منطقه بوده در چهار فصل سال پر آب می باشد.

دیدنی های آبشار مرادیه

دیدنی های آبشار مرادیه

این مجموعه آبشارها یکی از زیبایی های شگفت انگیزی بوده که می توانید در شهر وان از آن دیدن کنید. این آبشار بسیار مرتفع بوده و طبیعت شاداب و سرسبز آن مورد توجه است. هر ساله تورهای گردشگری زیادی در این نواحی برگزار می شوند که امتیازات توریستی زیادی دارد. این آبشار امروزه از دیدنی های دریاچه وان هستند.

نمایی از مرادیه

به کجا برویم؟

برای بازدید از این آبشار زیبا باید به ۸۸ کیلومتری از شهر وان سفر کنید. دسترسی به این آبشارها امکان پذیر و راحت بوده و باید از مسیر چالدران عبور کنید. این مسیر از نواحی مختلفی به جاذبه های زیبای دیگر منتهی می شود. جاده دوغوبیازیت نیز مسیری است که باید از آن عبور کنید. با عبور از این جاده به ۲۰ کیلومتری تقاطع جاده تاتوان می رسید، در این صورت می توانید از زیبایی این آبشار دیدن نمایید.

آب های مرادیه

ویژگی های آبشار:

این آبشار یکی از مهم ترین آبشارهای چهار فصل بوده که در شهر وان قرار دارد و با وجود زیبایی های خود مقصدی مهم برای گردشگران است. ارتفاع این آبشار به ۶ متر می رسد و عرض آن نیز ۸۰ متر می باشد. طبیعت بکر و منحصر به فردی که در اطراف این بشار وجود دارد، موجب حیرت تمام گردشگران می شود. این آبشار مزایای منحصر به فردی دارد.

وسعت مرادیه

بسیاری از گردشگران برای لذت بردن از طبیعت بکر و شاداب به این آبشار سفر می کنند. این ناحیه در فصل تابستان بسیار سرسبزتر بوده و ویژگی های خارق العاده ای دارد. اما همانطور که می دانید این آبشار را با عنوان آبشار چهار فصل می شناسند. بنابراین تجربه سفر در فصل های مختلفی از سال را در این منطقه خواهید داشت.

جالب است بدانید، در فصل زمستان این آبشار کاملا یخ بسته پس اگر می خواهید، یک چشمه دیگر از زیبایی را مشاهده کنید، فصل زمستان را برای سفر انتخاب کنید. هر ساله تورهای گردشگری زیادی به این نواحی برگزار می شوند که شما می توانید از آن ها استفاده نمایید.

جاذبه های مرادیه

دیدنی های آبشار:

از مهم ترین دیدنی های این آبشار می توان به کافی شاپ ها و رستوران هایی که در اطراف آن قرار دارند، اشاره کرد. در اطراف آبشار مرادیه نیز شگفتی های زیادی وجود دارند که شما از آن دیدن خواهید کرد. شما علاقمندان می توانید در لینک دیدنی های وان را بیشتر بشناسید. این شهر توریستی هر ساله میزبان توریستان ایرانی می باشد.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا