آبشار فدامی و زیبایی های طبیعی مناطق اطراف آن + عکس

قرار گرفتن این آبشار در مسیر جاده شیراز به بندرعباس موجب اهمیت آن شده است و هر ساله گردشگران و رهگذران زیادی را از نقاط مختلف به خود جذب کرده است بسیاری از گردشگرانی که به طبیعت گردی علاقه زیادی دارند می توانند با سفر به این منطقه از چشم اندازهای زیبایی دیدن نمایند. این آبشار به شکل عجیبی دارای ۴ نوع آب است آب شیرین که بخش مهمی از آب های منطقه را تامین می کند، آب شور، سرد و گرم وجود این تنوع خاصیتی است که به شهرت این آبشار کمک کرده است و به همین دلیل گردشگران زیادی برای استفاده از خواص درمانی این آبشار به منطقه زیبای آن سفر می کنند. در بخش پایینی از این آبشار می توانید حوضچه و استخری را مشاهده کنید که امکان آب تنی کردن را در اختیار گردشگران قرار داده است این استخر طبیعی دارای جذابیت ها و چشم اندازهای بسیاری است و مورد توجه خیلی از گردشگران قرار می گیرد ارتفاع این آبشار ۱۰ تا ۱۵ متر است این آبشار مرتفع یکی از معروف ترین آبشارهای منطقه است و دارای زیبایی های بی شماری است که در این بخش با آن ها آشنا خواهید شد. این آبشارها از ارتفاع ۵۰۰ متری کوه های اطراف سرچشمه می گیرند و همانطور که اشاره شد زیبایی های آن در چشم اندازهای سرسبز و طبیعی اطراف خلاصه می شود.

آبشار فدامی را بیشتر بشناسید:

این آبشار عرض ۸۰۰ متری دارد و به عنوان یکی از عریض تیرن آبشارهای منطقه شناخته می شود این آبشار طبیعی دارای چشم اندازهای بسیار زیادی است در سال های اخیر نیز متاسفانه این آبشارها و چشمه های اطراف آن دچار خشکسالی شده اند اما با این وجود هنوز زیبایی ها خود را دارند و یکی از مهم ترین جاذبه های طبیعی در شهر زیبای فدامی است پس از خشکسالی های اخیر این آبشار عرض کمتری دارد و به ۲۰۰ متر رسیده است حوضچه ای که در بخش پایینی این آبشار واقع شده است نیز یکی دیگر از جاذبه های دیدنی است. اطراف این حوضچه دارای پوشش گیاهی وسیعی است و توسط خزه ها پوشانده شده است این گیاهان بلند و نیزارهایی که می بینید چشم انداز زیبایی را به این منطقه بخشیده اند و موجب جلب توجه گردشگران زیادی شده اند این آبشار بسیار ارزشمند است و یکی از آبشارهای دائمی است که با وجود جاذبه های طبیعی خود مورد توجه خیلی از گردشگران قرار می گیرد.

چشمه های فدامی

در بخش دیگری از این آبشار می توانید چشمه فدامی را مشاهده کنید چشمه ای که در سوی دیگر آن پرتگاهی وجود دارد این آبشار یکی از جاذبه های مهم و زیبای این منطقه را تشکیل داده است و از جذابیت های توریستی بسیار زیادی برخوردار است. ورود این آبشار به رودخانه شور نیز موجب اهمیت آن شده است میزان شوری این آب ها بسیار زیاد است همانطور که اشاره شد بخشی از آب های این آبشار نیز شامل آب شیرین هستند که برای مصارف روستایی استفاده می شود چشم اندازهای این آبشار در فصل های تابستان بسیار دیدنی تر است و به دلیل مطبوع و معتدل بودن هوا در این منطقه موجب جذب بیشتر توریست ها شده است.

آبشار فدامی را بشناسید

جاذبه های آبشار:

این آبشار علاوه بر چشمه های مختلفی که دارد دارای جذابیت های طبیعی بیشتری است در این منطقه تعداد بسیار زیادی از غارها وجود دارند غارهایی که د ارای عمق زیادی هستند و اشکال مختلفی نیز درند این غارها از نظر زیست شناسی نیز دارای اهمیت زیادی است. قندیل هایی که در این غار می بینید دارای ارزش تاریخی زیادی هستند این قندیل اشکال بسیار زیبایی دارند و به دلیل زیبایی هایی که در خود جای داده اند مورد توجه گردشگران هستند در این غارها فعالیت های ژئوفیزیکی متعددی وجود دارند اهمیت زمین شناسی این غارها نیز بسیار مورد توجه است این منطقه دارای گسل، کانی های بلوری، ناودیس و سنگ های رسوبی و نمکی است این سنگ ها از خاک های گوناگونی تشکیل شده اند گل رس و گل شورها از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده این سنگ ها می باشند.

چشم انداز فدامی

آبشار فدامی دارای جاذبه های توریستی بی شماری است این آبشار یکی از تفرجگاه های زیبا با چشم اندازهای زیبا و امکانات تفریحی است که این امکان را در اختیار گردشگران قرار می دهد تا از جاذبه های طبیعی منطقه بازدید کنند. شما با سفر به این منطقه  بازدید از این آبشار روحی تازه می یابید و انگیزه بیشتری در شما ایجاد می شود طبیعت نوازش گر این منطقه برای هر گردشگری دارای جذابیت های بی شماری است و می تواند شما را به سوی خود جذب کند.

طبیعت فدامی

خیلی از گردشگران در سفر خود به این منطقه این امکان را دارند تا از تفریحاتی همچون آب تنی، بازی های گروهی و طبیعیت گردی لذت ببرند کمپ های گروهی که برای سفر به این منطقه برگزار می شوند این امکان را در اختیار شما قرار  می دهند تا لذت بیشتری از سفر خود به این منطقه داشته باشید. همانطور که می دانید این آبشار یکی از مکان های دیدنی شیراز به شمار می آید که با  وجود جاذبه های طبیعی خود بسیار مورد توجه است و می تواند از جاذبه های توریستی در این منطقه بازدید کنید.

منبع : آرگا

برچسب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا