آبشار تونل کوهرنگ از جاذبه های دیدنی شهرستان چلگرد

استان چهارمحال بختیاری یکی از استان های بکر و پر جاذبه کشورمان است. سفر به این خطه از ایران می تواند با تجربه های بکری همراه باشد. شما در این بخش با یکی از مهم ترین جاذبه های این کشور که آبشار تونل کوهرنگ است، آشنا خواهید شد.

جذابیت های آبشار کوهرنگ

شگفتی های آبشار تونل کوهرنگ

این آبشار مرتفع یکی از زیبایی های دوست داشتنی چهار محال بختیاری بوده شما گردشگران می توانید از جذابیت های این آبشار نیز بازدید کنید. همانطور که می دانید، این استان از جاذبه های زیادی برخوردار بوده و این آبشار زیبا تنها یکی از جاذبه های آن می باشد. چشم اندازهای این آبشار بسیار خیره کننده بوده و شگفتی های زیادی برای گردشگران دارد.

معرفی آبشار کوهرنگ

برای بازدید از این آبشار مرتفع باید به نزدیکی شهرستان چلگرد بروید. این آبشار به دلیل شرایط آب و هوایی و موقعیت جغرافیایی مناسب خود می تواند، مکانی سرسبز و پر جاذبه برای گردشگران باشد. وجود جاذبه های متنوع دیگر در اطراف این آبشار نیز موجب جلب توجه گردشگران شده است. این آبشار از دیدنی های چهارمحال بختیاری می باشد.

تونل کوهرنگ

سرچشمه آبشار:

سرچشمه این آبشار مرتفع از رودهای کارون و زاینده رود سرچشمه می گیرد. این آبشار دیدنی از سرازیر شدن آب های تونل اول ایجاد شده است. این تونل در واقع راه ارتباطی برای این چشمه و دیگر چشمه های پیرامون بوده است. در نزدیکی این آبشار می توانید از چشمه ها و رودخانه های دیگر نیز بازدید کنید.

آبشار تونل کوهرنگ

امکانات رفاهی آبشار:

این آبشار دارای امکانات رفاهی مناسبی برای گردشگران است. همین امتیازات موجب شده تا این آبشار به یکی از جاذبه های گردشگری تبدیل شود. از مهم ترین امکانت رفاهی که برای گردشگران در این نواحی در نظر گرفته شده است، می توان به پارکینگ، غرفه سوغاتی فروشی، آلاچیق، صنایع دستی، سرویس بهداشتی و … اشاره کرد.

پیشینه تاریخی آبشار:

این آبشار اهمیت تاریخی زیادی دارد. در گذشته از این آبشار بهره برداری های زیادی انجام ی شده است. اهمیت ویژه این آبشار برای حکام نیز نادیده گرفته نشده و ارزش های زیادی برای آن ها داشته است. در زمان شاه عباس نیز استفاده های زیادی از این آبشار صورت گرفته است. نزدیک بودن سرچشمه های این آبشار نیز موجب اهمیت بیشتر شده است.

آبشار کوهرنگ را بشناسید

سه تونلی که مشاهده می کنید، در بازه های زمانی مختلفی ایجاد شده اند. اولین تونل در سال ۱۳۲۷ بنا شده و تونل دوم نیز در سال ۱۳۵ ساخته شده است. آب این آبشار برای مصارف کشاورزی نیز بسیار مهم بوده و کاربردهای زیادی داشته است.

جاذبه های آبشار:

آبشار تونل کوهرنگ از جاذبه های زیادی برای گردشگران برخوردار بوده طبیعت بکر اطراف این آبشار و چشمه های متعددی که در اطراف آن وجود دارند، می تواند توجه شما را جلب کند. دیدنی های کوهرنگ از جذابیت های بیشتری برخوردار بوده و شما در این شهرستان می توانید از جاذبه های زیبایی دیدن کنید. شما علاقمندان در لینک می توانید با مکان های دیدنی کوهرنگ آشنا شوید.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایتآرگا _ روزانه _ دانشنامه اسلامی _ تاپ ناز _ پرشین وی _ایرنا _ بیتوته _ دلگرم _ سلام دنیا _ همگام درس _ فال و خواب _ توپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا